Zábavné

 • KAMZÍK

Potřeby – lidi: 0

Potřeby – věci: 0

Hráči: 6 a víc

Doba: 5 min

Jak: všichni

Typická hra pro zahřátí. Hráči se chytnou dokolečka a začnou pomalu a v pevném a přesném rytmu dřepovat. Tento pohyb opakují po celou hru. Hru začne jeden vyvolený hráč, který se začne konverzaci se svým sousedem po pravé ruce v tomto stylu: “Ahoj”, “Ahoj.”, “Prosím tě, nevíš co je to kamzík?”, “To je nějaká horská koza, ne?”, “Já myslím hru kamzík?”, “Tak to teda nevím, ale můžu se zeptat svého souseda.” Načež tato stupidní konverzace (samozřejmě s různými obměnami, můžeme se například nejdříve zeptat na počasí, aby to nešlo moc rychle) postupně postupuje doprava a to tak dlouho než to dojde opět k prvnímu hráči a ten na otázku “Nevíš jak se hraje hra na kamzíka?” odpoví “Vím, ještě tři kolečka.”, načež se kolečko většinou rozpadne a hráči padnou k zemi a začnou nadávat (pokud to neznají).
Pozn. Jedna verze pravidel říká, že nikdo nesmí během hry mluvit svojí mateřštinou.

 • HAD

Potřeby – lidi: 0

Potřeby – věci: 0

Hráči: 6 a víc

Doba: 5 min

Jak: všichni

Vytvoříme z hráčů dlouhého hada (všichni se drží za ruce) a chvilku chodíme okolo, až na vhodném místě hlava hada (první hráč) zastaví a had se začne namotávat dokola, přičemž se hodně tlačíme, abychom byli hodně namačkaní a zahřáli se. Když se zamotá celý had, začne se znova rozmotávat, ale tentokrát od hlavy – to znamená, že hráč který je uprostřed někudy vyleze ven a táhne za sebou zbytek.

 • ROZMOTÁVÁNÍ

Potřeby – lidi: 0

Potřeby – věci: 0

Hráči: 10 a víc

Doba: 5 min

Jak: jednotlivci

Hráči se shluknou, zavřou oči, zvednou ruce, každou rukou chytnou nějakou jinou a poté otevřou oči. Hráči pochytaní takto za ruce vytvářejí dokonalý chuchvalec a účelem je rozmotat se a vytvořit kolečko, samozřejmě bez toho, aby se kdokoli pustil.

 • EVOLUCE

Potřeby – lidi: 0

Potřeby – věci: 0

Hráči: 10 a víc

Doba: 5 min

Jak: Jednotlivci

Pozn.: absolutně praštěná hra, ale má překvapivý úspěch.
U této hry je 5 základních vývojových stupňů: kuli-kuli, pip-pip, dyno-dyno, uááá, člověk. Ke každému stupni patří charakteristický zvuk (viz. název) a pohyb. Snaha o popis pohybů: kuli – chodí v podřepu a točí rukama (jako mažoretky), pip – stále v podřepu a mává křidýlkama, dyno – mírně napřímený a ruka nahoře představuje hlavu (to se prostě nedá popsat), uááá – téměř napřímený, bije se do prsou. Na počátku jsou všichni kuli a náhodně se pohybují (to platí po celou hru). Když se potkají 2 tvorové na stejném vývojovém stupni, losují si (kámen-nůžky-papír), vítěz se dostává o jeden stupeň výše, poražený o jeden stupeň níže. Když prohraje kuli, zůstává stále kuli (níž už klesnout nejde). Kdo se stane člověkem, vyhrál a odchází ze hry pryč. Hraje se tak dlouho dokud se má kdo s kým utkat.

 • OXFORD – CAMBRIDGE

Potřeby – lidi: 0

Potřeby – věci: 0

Hráči: 6 a víc

Doba: 5 min

Jak: Jednotlivci

Úvod: V Anglii se každoročně koná závod osmiveslic mezi dvěma slavnými univerzitami (viz. název).
Hra: Hráči se rozdělí do dvou týmů a posadí se na zem tak, že kapitáni družstev sedí proti sobě a drží se za ruce, jejich družstvo se posadí za ně do vláčku a drží za ramena toho před sebou. Hra probíhá po kolech. V každém kole se nejdříve vesluje. To probíhá tak, že vždy “pádlne” jeden tým (nakloní se dozadu) a zařve název svého týmu (to je nejdůležitější na celé hře – hodně řvát) a potom druhý tým a potom zas první tým a potom … a to tak dlouho dokud rozhodčí nepískne. Když rozhodčí pískne, musí si družstva navzájem vyměnit pozice, přičemž se pohybují po směru hodinových ručiček. Družstvo, které usedne do výchozí pozice první, tak nic, družstvu, které usedne druhé vypadává poslední člen a pokračuje se dalším kolem. Ti co vypadnou fandí dále svým týmům (hlavně hodně nahlas).

 • NA KROLY

Potřeby – lidi: 0

Potřeby – věci: nic

Hráči: libovolně

Doba: libovolná

Jak: Všichni

Nejdříve si každý hráč vybere svůj slovník přibližně 20 slov. Zbytek hry pak smí komunikovat pouze prostřednictvím tohoto slovníku. Tato hra je zvláště dobrá na cesty (pozor na nervózní spolucestující).

 • NA DĚDA VŠEVĚDA

Potřeby – lidi: 0

Potřeby – věci: nic

Hráči: libovolně

Doba: libovolná

Jak: Všichni

Tato hra vychází z hry “Dlouhý, široký a krátkozraký” od divadla Járy Cimrmana, kde se během konverzace s Dědem Vševědem může komunikovat pouze ve verších. Takže během celé této hry musí všichni hráči mluvit v rýmech. Kombinace s Hrou na kroly se nedoporučuje.

 • ZLATOVLÁSKA

Potřeby – lidi 0

Potřeby – věci deky

Hráči 4 a víc

Doba libovolná

Jak Všichni

Jeden hráč jde za dveře. Ostatní se domluví, kdo je Zlatovláska a schovají se pod deku (každý pod svoji). Po té přijde hráč zpoza dveří a hádá pod kterou dekou je Zlatovláska. To že na to nemůže přijít jinak než náhodou nebo švindlováním je zanedbatelný detail (však je to taky stupidní hra).

 • PIVNÍ KÁMEN

Potřeby – lidi: 0

Potřeby – věci: kámen, pivo

Hráči: 2

Doba: libovolná

Jak: Všichni

Tuto hru hrajeme s někým kdo pije pivo. Počkáme, až se nedívá a vhodíme mu do piva kámen. Po té co se napije a kámen objeví, ho utěšíme slovy: “Pivní kámen – to je prevít.”.

 • NA ČUCHANOU

Potřeby – lidi: 0

Potřeby – věci: smradlavé ponožky

Hráči: 2 a víc

Doba: libovolná

Jak: Všichni

Hrají dva hráči. Úkolem je narvat soupeři pod nos svoje smradlavé ponožky víc než on nám.

 • TRANSFORMÁTOR

Potřeby – lidi: 0

Potřeby – věci: 0

Hráči: libovolně

Doba: libovolná

Jak: Všichni

Hra spočívá v tom, že všichni dělají “Hmmmmmm, hmmmmmmmm, hmmmmmmmmmmmmm.”
Doporučené hřiště: vyučovací hodina.

 • MLÝNEK

Potřeby – lidi: 1 “odpočítávač”

Potřeby – věci: jídlo

Hráči: libovolně

Doba: 2 min.

Jak: Jednotlivci

Tato hra se při jídle. Nejvhodnější je nějaká kaše. Všichni hráči si naberou plnou pusu jídla. Po té odpočítávač odpočítá a všichni začnou mlet. To probíhá tak, že kroutí pravou rukou vedle pusu napodobujíce činnost při mletí, zatímco z úst produkují pomletou stravu zpět do talíře.

 • KRUH DŮVĚRY

Potřeby – lidi: 0

Potřeby – věci: nic

Hráči: 10 a víc

Doba: 5 min.

Jak: Všichni

Hráči vytvoří kruh, chytnou se za ruce a rozpočítají se na první a druhý (sudý počet nutný). Pak se řekne “Teď” a všichni první se nakloní dopředu, druzí dozadu. Nakláníme se tak, že nohy zůstávají na zemi a tělo je rovné jako prkno. Před pádem nás drží pouze ruce ostatních.

 • PÁD DŮVĚRY

Potřeby – lidi: 0

Potřeby – věci: šátek, sud

Hráči: 5 a víc

Doba: 10 min.

Jak: Všichni

Jeden člověk si stoupne na kraj sudu (či něčeho podobného, třeba stolu) a zaváže si oči. Ostatní si stoupnou za něj a předpaží ruce. Poté co si člověk nahoře zkontroluje, že jsou chytači připraveni, začne padat dozadu a dopadne bezpečně do natažených rukou. Je důležité, aby padající hráč padal jako prkno. Je to opravdu dobrá hra, doporučuji vyzkoušet.

 • LET DŮVĚRY

Potřeby – lidi: 0

Potřeby – věci: sud

Hráči: 5 a víc

Doba: 10 min

Jak: Všichni

Podobně jako Pád důvěry, akorát že tentokrát člověk vidí a skáče dopředu, kde ho ostatní zachytí (prý je to podobný skákání do davu na koncertech). Důležité je nepodcenit vzdálenost, kam člověk může doskočit, aby nám nedopadl na hlavu.

Napsat komentář