Jak tyto stránky využít?

Tyto stránky mají implicitně nastavený zákaz kopírování. To neplatí pro zaregistrované uživatele. Zaregistrovat se můžete klikem na “REGISTRACE” .

Učení se z těchto stránek – doporučení:

1. Stáhněte a vytiskněte si téma, které se budete učit. Procházejte jednotlivé pojmy, a do tisku si dělejte poznámky. Teprve až všem pojmům a souvislostem budete rozumět, otevřete si znova stránku s tématem, procházejte učivo očima a třeba si k tomu pusťte audio čtení.

2. K vytisknutému materiálu si můžete stáhnout audio soubor do přenosného přehrávače a učit se offline – třeba při procházce parkem.

3. Na závěr učení spusťte autodidaktický test, abyste si mohli prověřit své znalosti.

4. Tento postup opakujte jednou až dvakrát, vždy po 10 až 14 dnech. Pokud to zopakujte třikrát, není to proto že Vám to nejde –  každý se učí jinak a jiným tempem.

5. Dobrá rada. Pokud jste se učili alespoň tak jak je popsáno výše, neučte se ani v den zkoušky, ani večer před tím. Udělejte si příjemný večer s někým koho máte rádi (nebo se sebou samým), udělejte si lehkou špičku z nějakého dobrého pití a užívejte života. S alkoholem prosím nepřehánět! Pořádně se prospěte!

6. Upozornění nakonec. Každý preferuje jiný způsob učení. Toto rozhodně není návod, jak se zaručeně naučíte cokoli. Nejlépe se učí tím, že si v kruhu spolužáků o učivu povídáte a vysvětlujete, jak ho sami chápete. Vezměte si k tomu vytištěný materiál témata i s poznámkami. Zkuste si na to posezení připravit nějaký příklad z praxe.

Citace do závěrečné práce:

1. Spusťte Vámi požadované téma, rozhodněte co je vhodné do Vaší práce citovat.

2. Citaci ručně přepište do Vaší práce (nepoužívejte Ctrl+C a Ctrl+V). Můžete citaci také přeformulovat. To vyžaduje pochopení tématu. Pokud si nejste jisti, že tématu dokonale rozumíte, raději citujte doslovně. Pozor – pochopení od Vás bude později stejně vyžadováno!

3. Pro citování se doporučuje vytisknout celé téma a podtrhnout si možnou citaci. Aby nebyla citace vytržena z kontextu a pro lepší orientaci v tématu.

4. Do Vaší závěrečné práce vložte řádek, odkud jste čerpali, tzv. zdroj. Viz. stránka o pravidlech citace.

5. Pokud citujete do elektronického média (CD, DVD, internetové stránky), nezapomeňte vložit řádek, který Vám vytvoří tlačítko směřující ke zdroji Vaší citace. Viz. stránka o pravidlech citace.

Autoři přeji mnoho úspěchů při Vaší další práci a učení

 

Příspěvek byl publikován v rubrice Podúroveň 11, Podúroveň 11-1, Podúroveň 11-1-2, Různé se štítky . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

Napsat komentář