Ako tieto stránky využiť

Tieto stránky majú implicitne nastavený zákaz kopírovania. To neplatí pre zaregistrovaných užívateľov. Zaregistrovať sa môžete klikom na “REGISTRÁCIA” v pravej časti tejto stránky.

Učenie sa z týchto stránok – odporúčania:

1. Stiahnite a vytlačte si tému, ktorú sa budete učiť. Vyhľadávajte si jednotlivé pojmy v počítači a do papiera si robte poznámky. Až keď všetkým pojmom a súvislostiam budete rozumieť, otvorte si stránku s témou, prechádzajte učivo očami a pustite si k tomu audio čítanie.

2. K vytisknutému materiálu si môžete stiahnuť audio súbor do prenosného prehrávača a učiť sa offline – napríklad pri prechádzke parkom.

3. Na záver učenia spustite autodidaktický test, aby ste si mohli preveriť svoje vedomosti.

4. Tento postup opakujte raz až dvakrát, vždy po 10 až 14 dňoch. Ak to zopakujte trikrát, nie je to preto že Vám to nejde – sme individuality, každý sa učí inak.

5. Dobrá rada. Ak ste sa učili aspoň tak ako je popísané vyššie, neučte sa ani v deň skúšky, ani večer pred tým. Urobte si príjemný večer s niekým koho máte radi (alebo so sebou samým), urobte si ľahkú špičku z nejakého dobrého alkoholu a užívajte života. S alkoholom prosím nepreháňať! Poriadne sa prospech!

6. Upozornenie nakoniec. Každý preferuje iný spôsob učenia. Toto rozhodne nie je návod, ako sa zaručene naučíte čokoľvek. Najlepšie sa učí tým, že si v kruhu spolužiakov o učive rozprávate a vysvetľujete, ako ho sami chápete. Vezmite si k tomu vytlačený materiál témy is poznámkami. Skúste si na to posedenie pripraviť nejaký príklad z praxe.

Citácie do záverečnej práce:

1. Spustite Vami požadované tému, rozhodnite čo je vhodné do Vašej práce citovať.

2. Citáciu ručne prepíšte do Vašej práce (nepoužívajte Ctrl + C a Ctrl + V). Môžete citáciu tiež preformulovať. To si vyžaduje pochopenie téme. Ak si nie ste istí, že téme dokonale rozumiete, radšej citujte doslovne. Pozor – pochopenie od Vás bude neskôr rovnako vyžadované!

3. Pre citovania sa odporúča vytlačiť celú tému a podčiarknuť si možnú citáciu. Aby nebola citácie vytrhnuté z kontextu a pre lepšiu orientáciu v téme.

4. Do Vašej záverečnej práce vložte riadok, odkiaľ ste čerpali, tzv. Zdroj. Viď. stránka o pravidlách citácie.

5. Ak citujete do elektronického média (CD, DVD, internetové stránky), nezabudnite vložiť riadok, ktorý Vám vytvorí tlačidlo smerujúce k zdroju Vašej citácie. Viď. stránka o pravidlách citácie.

Autori prajem veľa úspechov pri Vašej ďalšej práci a učenia

Tento obsah bol zaradený v Nezařazené. Zálohujte si trvalý odkaz.

Pridaj komentár